Znajdź Nas

 

Ciało, umysł i dusza są jednym. Współdziałają i wpływają na siebie nawzajem.

Ludzie z depresją lub innymi zaburzeniami psychicznymi cierpią również na wiele chorób fizycznych. W rzeczywistości, w przypadku osób z przewlekłymi chorobami, wszystkie narządy wewnętrzne są niesprawne, szczególnie serce, wątroba, śledziona, nerki i jelita. Odpowiednie tym organom meridiany będą zablokowane. Dlatego skupiając się tylko na leczeniu farmakologicznym, skoncentrowanym tylko na łagodzenie objawów choroby, a nie tak naprawdę ich źródłem w ciele, nie będzie droga do ULECZENIA a ZALECZENIEM. Pomijając duże prawdopodobieństwo zaistnienia różnych “efektów ubocznych”, które zazwyczaj będą osłabiać inne organy, powodując inne choroby. I dalej powodować potrzebę zwiększenia dawek leków czy leków na inne objawy.

Jest wiele osób na środkach antydepresyjnych, ale jest też wiele takich, które z tymi stanami radzą sobie same. W obu przypadkach, pomocnym będzie na początek przyjrzeć się, poszczególnym objawom chorobowym i zająć się również nimi.

Dla przykładu podajmy jelita. Mówi się, że jelita są naszym drugim mózgiem, (dla nas pierwszy). Reakcje na emocje i wydarzenia są szybsze w brzuchu niż w mózgu. Poza tym pamięć zdarzeń zawsze jest zapisana i aktualna w ciele, a z mózgu - często jest “wypchnięta”. Osoby, które zgłaszają się na sesje prywatne ze stanami depresyjnymi, prawie zawsze maja problemy z jelitami. Jedni powiedzą, że jest to oczywiste, dla wielu jednak nie....

Brzuch to nasze najbardziej “emocjonalne” miejsce. Najwięcej jest tam zapisanej złości i smutku. Trudno wyzdrowieć z takim programem. Dlatego zawsze i wszędzie będziemy polecać przyjęcie sesji na brzuch. Obojętnie co się z Tobą dzieje i w jakim miejscu jesteś, sesja rozbrajania brzucha będzie miała wiele zbawiennych skutków.

No dobrze a co można zrobić na teraz, samemu, własnoręcznie?

Wg medycyny chińskiej wszystkie choroby i złe samopoczucie mają swoje źródło w blokadach w poszczególnych meridianach. Również chińska metoda (na diagnozowanie i uleczanie) jest Paida Lajin. Technika polegająca na oklepywaniu ( PAIDA) i rozciąganiu (LAJIN), poszczególnych części ciała, a najlepiej całego w celu uwolnienia tych blokad z meridianow.

Zasady są dwie:

Można oklepywać strategiczne miejsca, przy odpowiedniej intensywnej! sile i dłuższym czasie (ok 30 –60 min na miejsce) aby spowodować uwolnienie toksyn przez skore – chińska nazwa Sha (zatruta krew), wygląda to mniej więcej jak wybroczyny po stawianiu baniek.

Można tez delikatniej, jednak codziennie oklepywać cale ciało lub poszczególne części.

W stanach depresyjnych, lekowych (i chorobach przewlekłych), na początek - wersja podstawowa, miejsca newralgiczne w każdym przypadku:

  • Łokcie
  • Kolana
  • Stopy
  • Ręce
  • Następnie kontynuować:
  • Cala głowę
  • Klatkę piersiowa
  • Plecy
  • Pachy i pachwiny

Każde miejsce najlepiej oklepuj 5-60 min w zależności jaka opcje się zdecydujesz. Szczególnie skup się na punkcie meridianowym – Neiguan (PC 6) oraz miejscu zgięcia łokci. Osoba w ciężkich stanach depresyjnych, zazwyczaj ma ciężkie problemy z sercem. Mogą być jeszcze nie ujawnione. Stad zgięcie łokci będzie bardzo ważnym miejscem, gdzie przebiega meridian serca, osierdzia oraz płuc.

Zgięcie łokci to również przy okazji najlepsze miejsce do diagnozy. Czyli jak się zastanawiasz czy masz jakieś zdrowotne problemy i jaki jest stan meridianu, poklep kilka minut to miejsce. Z uwaga ze nie ma to być lekkie poklepywanie a trochę bardziej siarczyste klapsy. Jeśli pojawi się nieprzyjemny ból – znaczy to ze jest blokada w meridianie. Jeśli pokaże się dosyć szybko krwawa pręga wzdłuż zgięcia łokcia - znaczy to, że są poważne anomalie na poziomie serca.

Nie martw się, te wybroczyny to nie krew pochodząca z rozbitych naczyń krwionośnych. Po takim diagnostycznym oklepywaniu, zniknie w ten sam lub na drugi dzień.

Inaczej jednak ma się sprawa, jeśli zdecydujesz się na uzdrawiające seanse. Wtedy można zaobserwować więcej toksyn uwalniających się i znaki podobne do wybroczyn po bankach , które potrzebują kilka dni, aby się ostatecznie uwolnić z ciała.

Podczas sesji mogą pojawić się różne reakcje detoksykacyjne. Toksyny z górnej części tułowia nie mogą być tak łatwo wydalone z moczem i kałem. Możliwe jest, że pojawiają się wymioty, które pomogą leczyć choroby serca, płuc i dróg oddechowych. Sprawią tez, że poczujesz od razu znaczne odświeżenie, przypływ energii i siły fizycznej.

Jeśli objawy choroby są ciężkie, zaleca się oklepywać ciało dłużej i częściej. Można to robić nawet kilka godzin dziennie, aby przyspieszyć uzdrawianie.

U osób z depresja podczas oklepywania często pojawia się płacz jako emocja uwalniająca się. Jest to bardzo dobra reakcja uzdrawiania. Znaczy ze został aktywowany mechanizm samouzdrawiania, który usuwa toksyny z serca i pomaga je otworzyć.

Pozwól sobie na ten płacz, a efekt uzdrawiania będzie lepszy.

Po sesjach oklepywania zaleca się rozciąganie.

Zapraszamy do klepania- zapraszamy do SAMOUZDRAWIANIA 

🐈🐈Jeśli jest to dla Ciebie wartościowe, lub znasz osobę/osoby, które mogą być tym zainteresowane - podziel się. Dziękujemy.

PS.

W poście tym NIE ZALECAMY- odstawiania leków i terapii zalecanych przez lekarzy.

Nie należy oklepywać oczu i okolic u osób z odklejającą się siatkówką, oraz należy omijać miejsca nerek.

 

24 maja 2020

ONTAKT

Objawy depresji i stanów lękowych w ciele - oraz jak sobie radzić z nimi w domu

LINK DO ARTYKUŁU